3 důvody, proč by zemědělci měli čerpat v této výzvě

3 důvody, proč by zemědělci měli čerpat v této výzvě

(11.9.2017) Otevření podzimního kola Programu rozvoje venkova je za dveřmi. Projekty bude možné přihlašovat od 10. do 30. října. Pokud Vás zajímají konkrétnější podmínky, můžete si je přečíst zde. Jestliže ale stále váháte, zdali zkusit své štěstí již v této výzvě nebo si počkat na výhodnější podmínky, níže jsou 3 důvody, proč byste právě tuto výzvu neměli propásnout.


1) Zkrácení lhůty pro zveřejnění seznamu doporučených žádostí

Česká republika měla ke konci července tohoto roku smluvně zajištěno 33,6 % evropských dotací pro dotační období 2014 – 2020. Pokud by se dotace nevyčerpaly včas, hrozila by České republice pokuta. Proto se Ministerstvo zemědělství rozhodlo zkrátit lhůtu pro zveřejnění seznamu doporučených žádostí na 14 dní, což znamená, že se dozvíte již v polovině listopadu, zda jste dotaci získali.

 

2) Vypuštění preferenčních kritérií

Ve stejném duchu proběhla i další změna, která má za cíl zpřístupnit dotace i širší veřejnosti. Bylo vypuštěno 12 preferenčních kritérií, což by mělo vést k lehčí administraci a zvýšení dostupnosti podpory tam, kde je skutečně třeba.

 

3) Přesun zdrojů na obranu

V důsledku nedávných událostí a odchodu Velké Británie zvažuje Evropská unie zvýšení dotačních příležitostí v oboru obrany a řízení migrace. Ty peníze musí ovšem někde vzít a aktuálně to vypadá, že omezí dotace právě zemědělcům. Chtěla by totiž, aby zemědělce více podporovaly samotné členské země. Eurokomisařka pro regionální politiku k tomu dodává, že zemědělství je jediný sektor, který je stoprocentně financován ze zdrojů Evropské unie. Ostatní jsou financovány jak z rozpočtu EU, tak z rozpočtu členských zemí. „Jsem si jistá, že farmáři jsou rádi, že dostávají peníze, a neřeší, jestli je 95 % od Evropské komise a 5 % od členské země,“ prohlásila eurokomisařka

 

Za tým just Imagine, Adam

 

Pokud budete chtít zdarma zkonzultovat Váš záměr, obraťte se na nás, rádi s Vámi vše probereme. Můžete nám napsat přes konkaktní formulář níže nebo nám zavolat.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook