3 důvody, proč využít programu EXPANZE

3 důvody, proč využít programu EXPANZE

(18. července  2017) Program Expanze už hlásí několik desítek schválených projektů. Další desítky jsou v procesu hodnocení. Váš stále není mezi nimi? Zde Vám přináším 3 důvody, proč byste o této přiležitosti měli minimálně vážně uvažovat:

 

1) Skvělá příležitost pro ty, kteří nedosáhli na dotace!

Nemohli jste v minulosti z nejrůznějších důvodů žádat o dotaci, přestože jste o ni měli zájem? Bezúročná půjčka je určena všem malým a středním podnikům (do 249 zaměstnanců) a realizace projektu musí probíhat mimo území hlavního města Prahy. Regionální omezení tedy zcela odpadají.

 

2) Potřebujete peníze rychle?

Dotace jsou nechvalně známé velmi dlouhým procesem schvalování žádosti. V minulosti se stalo, že projekty byly hodnoceny i déle než rok po podání žádosti! Finanční nástroj EXPANZE sice vyhlašuje ministerstvo průmyslu a obchodu, ale žádosti hodnotí Českomoravská záruční a rozvojová banka, která garantuje vyhodnocení do 6-8 týdnů po podání žádosti. Ministerstvo se k žádosti sice také vyjadřuje, ale má na to pouze týden. Pokud se nevyjádří, má se za to, že je z jeho strany vše v pořádku. Dosavadní zkušenost ukazuje, že banka garantovanou lhůtu vzorně plní.

 

3) Chcete se vyhnout složitým výběrovým řízením?

To není návod k tomu, abyste s finančními prostředky nakládali nehospodárně, nicméně všeho moc škodí. A dohled nad dodržováním zákona o veřejných zakázkách je v případě dotačních titulů ze strany ministerstva dosti zdlouhavý (mnozí z Vás by mohli vyprávět) a čerpání tak velmi prodlužuje. Finanční nástroj Expanze podmínku výběrových řízení nezná.

 

Pokud Vás zajímají detailnější podmínky tohoto programu, můžete si je přešíst  zde. 

 

Já osobně považuji tento finanční nástroj za velmi dobře nastavený a skutečně podnikání podporující. Pokud budete chtít zkonzultovat Váš záměr, obraťte se na mě, rád s Vámi vše proberu. 

 

Můžete mi napsat e-mail, nebo mi zavolat, případně napsat do zpráv na facebookovém profilu naší agentury.

 

Lukáš Votrubec

 

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook