4 skvělé způsoby, jak financovat Váš startup

4 skvělé způsoby, jak financovat Váš startup

(19. září 2017) Podnikatelé jsou vždy plni skvělých nápadů a způsobů, jak je implementovat, ale jako všechno v životě, i založení startupu vyžaduje peníze. Kdysi bylo potřeba napsání složitého business plánu, se kterým se obíhal jeden investor za druhým s nadějí, že jednoho z nich zaujmete natolik, aby do Vás investoval. Tato cesta mohla trvat roky a často končila dost nešťastně.

Dnes už to není nutné. Žijeme v roce 2017, podpora startupů nikdy nebyla větší. Každý, od Karla Janečka po Andreje Babiše, uznává, že malé podniky jsou páteří národní ekonomiky. Investice do nich pomáhá vytvářet pracovní místa a zároveň podporovat další společnosti prodejem produktů a tvorbou spoluprací.

Ale pro začínajícího podnikatele může být komplikované vyznat se v tolika příležitostech. Kde čerpat? Co je pro Váš startup nejvýhodnější? Přestože by bylo ideální pozvat všechny investory do jedné místnosti a nechat je porvat se o to, kdo Vás bude financovat, ve skutečnosti to takhle bohužel nefunguje. Proto Vám přinášíme pár tipů, které by Vám měli pomoct najít pro Vaši společnost to nejvýhodnější řešení.

 

Dotace

Když přijde na financování nápadů, dotace nic neporazí. Peníze, které jsou poskytnuty bez dalších poplatků, můžete investovat přímo do Vaší společnosti. Nalezení vhodné dotace samozřejmě není snadná věc a její získání už vůbec ne. Proto Vám nabízíme konzultaci Vašeho záměru zdarma. Stačí nám napsat přes formulář níže.

Aktuálně nejzajímavější dotace pro startupy je na ICT a sdílené služby Agentury pro podnikání a inovace, ze které můžete zaplatit nákup počítačů, vytvoření a aplikaci softwarových řešení. Jste-li ICT startup, můžete navíc čerpat na pronájem kanceláří či platy svých zaměstnanců.

 

Soutěže

Dalším znakem vzrůstající podpory startupů je počet soutěží s finanční odměnou pro nejinovativnější nápady. Mezi nejzajímavější patří například Nápad roku společnosti Vodafone, v níž hlavní výhra je investice 300 000 Kč a další věcné ceny v hodnotě 1 mil. Kč. Mimo jiné také zviditelníte svůj projekt a získáte cenné kontakty.

 

Crowdfunding

Stránky jako Kickstarter a Startovač nabízí skvělou platformu pro podniky k nalezení prostředků pro nové startupy. Crowdfunding v posledních pár letech přímo explodoval, získávajíc si pozornost jak ze strany podniků, tak ze strany investorů. Ovšem se zvýšením popularity jde ruku v ruce zvýšení konkurence, což znamená, že pokud Váš nápad skutečně nevyniká, pravděpodobně skončí ve velké mase dalších projektů, které na těchto platformách každý měsíc neuspějí.

 

Půjčka

Pokud Vám nevyšla ani jedna z předchozích možností, půjčka by pro Vás mohla být vhodným řešením. Pro podrobnější informace doporučujeme kontaktovat svou banku. Pokud již ale máte uzavřené alespoň jedno účetní období, doporučil bych Vám podívat se na program Expanze. Nabízí poskytnutí půjčky pro podnikatele s 0% úrokem a odkladem splátek jistiny až na 3 roky.

Získat prostředky k financování Vašeho nápadu nemusí být složité. Napsáním kvalitního podnikatelského záměru a zkoušením všech možností, které máte k dispozici několikanásobně zvyšujete své šance na rozpohybování Vašeho nápadu. Pokud byste s dotacemi, půjčkou či podnikatelským záměrem chtěli pomoct, neváhejte nám napsat přes kontaktní formulář níže. 

 

Za tým just Imagine, Adam Poukar

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook