Alza - prodejna budoucnosti

Alza - prodejna budoucnosti

(9. března 2018)

 

Koncept navazuje na AlzaBox (automatizované schránky pro vyzvednutí zboží), ale nabízí mnohem více. Objednáte si zboží na internetu, počkáte až vám přijde zpráva, že je zboží připravené a můžete se vydat ke stanici metra Flora.

 

Dveře do prodejny otevřete pomocí své platební karty nebo autorizačního kódu, který dostanete předem. Zadáte kód, otevřou se dveře a barevné diody v podlaze vás dovedou ke schránce s vámi koupeným zbožím. Vy uvidíte pootevřená dvířka, vyzvednete si nákup a odcházíte.

 

Na prodejnu také můžete přijít a nakoupit až tam. K dispozici jsou dva počítače, na kterém jsou k dispozici operátoři, kteří vás provedou nákupem v případě, že si nevíte rady a chybí vám odborný personál. Můžou hýbat vaším kurzorem a vyhledávat na vaší obrazovce. Zboží si vyberete, zaplatíte a hned nato se vám otevřou dveře do sálu o velikosti 60 metrů čtverečních s mnoha úložnými boxy, které jsou různě velké a do největšího se vejde i televize. Vydáte se po barevné diodové stezce, která vás dovede k pootevřenému boxu, ve kterém vás čeká vaše zboží.

 

Myšlenkou je, aby byl nákup rychlejší, a hlavně může být prodejna otevřena prakticky pořád. Otevření nové prodejny s boxy na 60 metrech čtverečních není z pohledu Alzy jen inovací v technologickém poli, podle ředitele expanze a facility v Alze Jana Moudříka je to také reakce na otevírací dobu v zákonem zakázané sváteční dny. Podobné prodejny chystá prodejce elektroniky na jaře otevřít také v Praze na Můstku a na stanici metra Budějovická.

 

Denisa Vidová

 

Každou chvíli by se měla otvírat nová výzva pro ICT a sdílené služby, která by měla podpořit veškeré ICT startupy s inovativními nápady. Napište nám přes formulář níže nebo nám zavolejte na telefonní číslo 778 527 028 a buďte mezi prvními, kdo se dozví, kdy skutečně vyjde a co nabízí.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook