Co stojí za úspěchem UBER?

Co stojí za úspěchem UBER?

(2. března 2018)

 

Uber je americká nadnárodní dopravní a mobilní společnost, umožňující objednání přepravy osobním automobilem. Ve Spojených státech amerických funguje v kategorii „síťová dopravní společnost“.

 

Pracuje na vývoji, nabízení a provozování mobilní aplikace Uber, která umožňuje spotřebitelům s chytrým telefonem zadávat žádosti o jízdu, jež jsou následně předávány řidičům zapojeným do sítě Uber, kteří využívají svá vlastní auta.

 

Uber nabízí několik typů jízdy. Tou zásadní, pro kterou se Uber stal celosvětově známým, je spolujízda, nebo alespoň něco, co jako spolujízda vypadá. Proč nevzít někoho, kdo jede stejným směrem, auto nemá, ale za svezení je ochoten přispět? Anebo auto má, ale spolujízdou chce ušetřit.

 

Díky rozvoji mobilních aplikací to ale už pár let jde docela snadno. A Uber právě nabídl aplikaci, která mimo jiné propojuje řidiče s volným místem v autě a cestujícího bez auta. Stačí pár kliků. Taková je podstata Uberrevoluce.

 

Když chcete využít Uber, nainstalujete si potřebnou aplikaci do telefonu a spárujete ji s platební kartou. Zvolíte si, kam chcete jet a můžete si vybrat i řidiče, který je vám sympatický a má dobré hodnocení od ostatních uživatelů. Na mapce přímo vidíte, kde se volná vozidla Uberu ve vašem okolí zrovna pohybují.

 

Jakmile dorazí váš řidič, už má rovnou váš požadavek ve své aplikaci pro řidiče. Bez prodlení se tedy hned vydá na cestu. Pokud probíhá vše bez dopravních komplikací, je výsledná cena taková, jak aplikace předem vypočetla. Můžete se jen rozloučit a odejít, řidič dostane zaplaceno skrze aplikaci a příslušný obnos se vám strhne z karty. Řidiče můžete poté anonymně ohodnotit a na základě toho se může služba Uber zlepšovat.

 

Denisa Vidová

 

Každou chvíli by se měla otvírat nová výzva pro ICT a sdílené služby, která by měla podpořit veškeré ICT startupy s inovativními nápady. Napište nám přes formulář níže nebo nám zavolejte na telefonní číslo 778 527 028 a buďte mezi prvními, kdo se dozví, kdy skutečně vyjde a co nabízí.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook