Dotační aktuality: co přinesla první polovina léta?

Dotační aktuality: co přinesla první polovina léta?

(4. srpna 2017) Máme za sebou velkou vlnu veder, kdy se sotva bez klimatizace dalo fungovat, ale to neznamená, že se ve světě dotací nic nedělo. Pojďme se stručně podívat na ty nejzajímavější příležitosti, které nám letní dny přinesly.

Podnikání

Začneme ministerstvem průmyslu a obchodu. Nezahálela Agentura API, která začátkem srpna oznámila ukončení příjmu žádostí v programu Úspora energií II a to k datu 31. října tohoto roku. Pokud tedy někdo z Vás uvažuje o podání žádosti v této výzvě, je nejvyšší čas na tom začít pracovat, respektive už včera bylo pozdě :-)

Poslední červnový den došlo k vyhlášení několika výzev. Asi nejzajímavější je nová možnost získat dotaci na výstavbu nové nemovistosti, podmínkou je, aby byla postavena v energeticky efektivním standardu. Míra podpory je až 80% způsobilých nákladů!

Dále je aktivní výzva Nízkouhlíkové technologie, která nabízí několik možností. Jedná se například o pořízení dnes již velmi populárních elektromobilů, či technologií na zpracování druhotných surovin. Dalšími aktivními výzvami jsou programy Inovace, Inovační vouchery, Spolupráce nebo Partnerství znalostního transferu.

 

Zemědělství

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem zveřejnilo informace k 5. kolu příjmu žádostí z Progamu rozvoje venkova. Důležité je, že příjem žádostí bude probíhat mezi 10. a 30. říjnem, podrobnosti o změnách a novinkách přineseme v některé z následujících blogů.

 

Životní prostřední

Operační program životní prostředí  otevřel příjem žádostí pro projekty na třídění a nakládání s odpame. Žádat zde mohou zejména kraje, města a obce, ale také podnikatelské subjekty.


Jak je vidět, i v polovině programového období jsou stále vypisovány zajímavé výzvy a s nejrůznějším zaměřením. Je jich samozřejmě mnohem více, ambicí tohoto článku nebylo vyjmenovat je všechny. Pokud se některá z vyhlášených výzev překrývá s Vašimi plánovanými záměry, můžete se nám ozvat a třeba najdeme společnou řeč :-)

 

Martin z just Imagine

 

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook