Energeticky efektivní budovy

Energeticky efektivní budovy

(23. března 2018)

 

Na první pohled vypadá jako obyčejný dům s elegantním dvorem. Uvnitř je dřevěný jídelní stůl a židle, rozkládací pohovka, 65palcový vestavěný plochý televizor a bílá kuchyně se stříbrnými spotřebiči. Ale tento dům je kolébkou technologie, která předpovídá budoucnost domácího designu.

 

Řeč je o chytrém domu Honda, který byl dokončený v roce 2014, jenž je experimentem v efektivitě. Díky pohodlnému obytnému prostoru s rozlohou 1 994 čtverečních stop využívá strukturu o 77 % méně energie a třikrát méně vody než typický domov. Pracuje na sluneční energii a bateriovém systému, který se pak v noci používá. Nepotřebuje konvenční klimatizační zařízení a ohřívač, což je pozoruhodný výkon, když se teploty v létě šplhají k 30 °C a v zimních nočních hodinách klesají k -1°C. Automatizovaný a energeticky účinný systém osvětlení LED pomáhá regulovat cyklus spánek a bdění lidí tím, že upravuje jas a teplo světla tak, aby napodobovaly posun přirozeného osvětlení po celý den.Kromě toho je navržen tak, aby maximálně využíval své polohy.


Během celého roku by měl Chytrý dům od Hondy vyrobit o 2,6 MWh energie víc, než spotřebuje.

 

Dům je vybaven systémem řízení spotřeby energie vyvinutým firmou Honda pro sledování a řízení výroby a spotřeby energie.

 

Pomocí iPadu můžete ovládat osvětlení, zábavní systém, nabíjení elektrického vozu v garáži a otevírat a zavírat okna. Můžete také zkontrolovat produkci solární energie, nabitou úroveň akumulátoru a teplotu místnosti.

 

Honda také domov navrhla tak, aby byl třikrát účinnější, než typický dům. Disponuje toaletami, účinnou pračkou a myčkou na nádobí a bateriemi s nízkým průtokem, které se automaticky vypínají. Systém výměny tepla také umožňuje rychlé získávání horké vody, aniž byste museli plýtvat studenou vodou, která nejprve vytéká z kohoutku.

 

Honda by mohla v průběhu času přidávat další technologie, ale v současné době se zaměřuje na shromažďování údajů první rodiny, která v tomto domě žije.

 

Denisa Vidová

 

Každou chvíli by se měla otvírat nová výzva Úspory energií - energeticky efektivní budovy, která by měla podpořit veškeré podniky, které by chtěly postavit nové výrobní haly. Napište nám přes formulář níže nebo nám zavolejte na telefonní číslo 778 527 028 a buďte mezi prvními, kdo se dozví, kdy skutečně vyjde a co nabízí.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook