Jak firmě Bioveta navýšil výzkum zisk o 200 milionů

Jak firmě Bioveta navýšil výzkum zisk o 200 milionů

(16. února 2018)

 

Investovat do inovací se podnikům vyplatí. A to i přesto, že někdy je potřeba si na výsledky delší dobu počkat. Potvrzují to mnohé české firmy, kterým díky inovacím vzrostl obrat, zisk i počet zaměstnanců.

 

Jako perfektní příklad je firma Bioveta, které mezi lety 2011 a 2013 vzrostl zisk o 200 milionů korun. Uvědomují si, že potřebují nejen výrobu, ale výzkumy. Důkazem toho je podle ředitele V. Vrzala jedna z posledních investic, pavilon farmaceutického výzkumu, který má být spuštěn do povozu příští rok. Bude vybaven nejmodernější farmaceutickou technologií a umožní výzkum a poloprovozní výrobu nejnáročnějších a nejmodernějších přípravků.

 

Tato investice má pro Biovetu strategický význam. Firma se původně zaměřovala na imunobiologické přípravky, ale vzhledem k důležitosti a tržní velikosti farmaceutických firem se časem vydala i tímto směrem.

 

Ať už jsou obory, ve kterých firmy podnikají, nebo jejich inovační potřeby jakékoli, jedno je zákonitě spojuje – inovace se musí vrátit.

 

V Biovetě je podle Vrzala možné návratnost měřit až po proceduře registrace přípravků, kdy mohou do prodeje. Průměrnou návratnost vidí v delším horizontu – mezi pěti a sedmi roky.

 

Jestli jste se rozhodli zavést či rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity, které provádějí vlastní výzkum a vývoj, tak je program Potenciál určen právě vám.

 

Program pomáhá podnikatelským subjektům zavádět a rozšiřovat kapacity potřebné pro realizaci výzkumných, vývojových a inovačních aktivit. Co nevidět bude v tomto programu vyhlášena nová výzva!

 

Denisa Vidová

 

Zaujal Vás tento článek a rádi byste, abychom podobnou dotaci našli i pro Váš projekt? Napište nám přes formulář níže nebo nám zavolejte na telefonní číslo 778 527 028 a využijte naší první konzultace zdarma.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook