Ušetřete při nákupu stroje

Ušetřete při nákupu stroje

(1. listopadu 2017) Agentura pro podnikání a inovace otevřela 1. listopadu svou III. výzvu pro Úspory energií. Žádat v ní mohou všechny malé, střední i velké podniky v podporovaných oborech, které by chtěly pořídit nový stroj, vyměnit starý stroj za nový nebo energeticky zefektivnit provoz budovy. V dnešním blogu se podíváme na to, proč právě na tuto výzvu čeká tolik společností.

 

Indikátory, což jsou podmínky, které musíte po získání dotace splnit, jsou oproti předchozímu programu, který nabízel dotace na stroje (program Technologie), velmi snadno splnitelné. V technologiích se společnosti musely zavázat k navýšení tržeb a počtu zaměstnanců. V Úsporách energií stačí pořídit stroj s nižší spotřebou.

Navýšení dotace o 5 % procent oproti Technologiím je dalším z hlavních důvodů. Z Úspor energií můžete uhradit až 50 % všech nákladů.

Lokace u předchozích programů byla striktně omezena, na dotace dosáhly jen firmy v určitých okresech. To u Úspor energií také neplatí. Jediným omezením je, že projekt nemůže probíhat na území města Prahy. Pokud tedy máte sídlo v Praze, ale rádi byste pořídili stroj pro pobočku ve Zlíně, nebude to žádný problém.

Doba schválení žádosti je dle metodiky maximálně 7 měsíců. U programu Technologie však trvalo neuvěřitelných 12 měsíců, než společnosti dostaly rozhodnutí. V Úsporách energií trvá obdržení výsledku podle našich zkušeností u výzvy II. zhruba 4 měsíce, což je kratší čas, než u většiny ostatních programů.

Plánujete výdaje v budoucnu? S Úsporami energie můžete čerpat až po dobu 3 let od zahájení projektu. Pokud tedy plánujete investovat až za dva roky, rozhodně doporučujeme tuto výhodnou výzvu nepropásnout. Podobné podmínky se už totiž nemusí opakovat.

Velké podniky mohou podávat žádosti až do doby, než se vyčerpá 60 % alokace (rozpočtu) výzvy. U předchozích výzev měli možnost čerpat jen, než se rozdělilo 20 % alokace, což dává velkým podnikům mnohem větší šanci na dotaci dosáhnout. Na druhou stranu byla alokace snížena z 11 mld. na 6 mld., což není moc. Technologie uzavřely výzvu s alokací 1,5 mld. za 14 dní a podanými žádostmi za 5,8 mld. takže doporučujeme příliš nečekat.

 

Pokud o programu Úspor energií slyšíte poprvé, nejste sami. Podrobnější podmínky si můžete přečíst zdeV případě zájmu o konzultaci Vašeho projektu nebo zpracování Vaší žádosti nám napište přes kontaktní formulář níže nebo nám zavolejte na číslo 778 527 028.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?
Napište nám!Facebook